Serdar SEZER

 

Merhaba Dünya,

Girişi bir yazılım alemi klişesiyle yaparak kod emekçilerine de selam çakmak istedim. Burada hayatımın gereksiz ayrıntılarına yer vermeyeceğim. Orta yaşlarımın başındayım, evliyim ve ağırlıklı olarak web alanında çalışan bir grafikerim. Özetle 80'li yılların başında dünya'ya gelmiş anlı şanlı bir 80 kuşağıyım. Kuşağımla birlikte cep telefonsuz, internetsiz, Facebook'suz, Twitter'siz, tek tv kanallı ve bol vatkalı yıllara şahit odum. Belki de şimdiki zamanın imkanlarından mahrum olmamız yaratıcılığımızın, bilgisayar ve bilişim teknolojisindeki gelişmeleri adım adım yaşamamız  ise bu alana olan merakımızın yüksekliğine sebep oldu.

Bu yaratıcılığın ve merakın etkisinde savrulan bendeniz, uzaktan lise ve üniversite öğrenimi gördüğüm ilk gençlik yıllarımdan itibaren radyo teknik yapımcılığı ve sunuculuğu, tv program yapımcılığı ve skeç oyunculuğu, metin yazarlığı, gazete foto-muhabirliği, şiir hatipliği, halk müziği grubunda neyzenlik, yerel pop müzik piyasasında ve bir yerel tv de gitaristlik-vokalistlik, hizmet firmasında yöneticilik gibi birbirinden alakasız ve ilginç işlerde çalıştıktan sonra nihayetinde uzun zamandır amatör olarak  ilgilendiğim grafik tasarım ve web tasarım alanlarında profesyonelce çalışmaya başladım. Kendimi geliştirebilmek için epey mesai harcadım ve haracamaya da devam etmekteyim.

Grafik Tasarım alanında amatör zamanlarım da dahil olmak üzere 7 yıllık bir geçmişim var.  Birçok teknik bilgiye ve uygulamaya hakimim.

3 boyutlu, piksel tabanlı ve vektörel tabanlı tasarımlar yapmaktayım. Grafik tasarım aleminin muhteşem 3 programı olan 3ds max, Photoshop ve Illustrator programlarına hakimim. Lazım olan yerlerde Corel Draw ve Z-Brush tan da destek almaktayım. Web tasarımda Html, Css ve Java Script, editör olarak Notepad Plus kullanmaktayım.

Neler yapıyorum: Web arayüz tasarımı, sosyal medya elementi tasarımı (facebook kapak, twitter arka plan vb.), Web elementi tasarımı (buton, slider, banner vb.), Baskıya hazır kurumsal kimlik tasarımı (logo,kartvizit, dosya kapağı, katalog, afiş,antetli kağıt, kalem, fincan, broşür vb.), Mimari proje referanslı 3d mimari modelleme, 3d organik ve mekanik modelleme, 3d logo, amblem, firma maskotu modelleme. Html Css web site kodlama. Kurumsal mailing kodlama.