Tarih:

31.12.2014

Konu:

Herkesin Yeni Yılını Kutlamayacağım

Açıklama : Zamanı geri alamazsınız
Açıklama : Bu yüzden iyi eğlenin
Açıklama : Fakat çok dağıtmayın :)

Küçük mutluluklar ve mucizelere tutunarak; hayatın zorluğu, karmaşası ve karşımıza çıkardığı türlü engellerle mücadele ederken bir yılın daha sonuna geldik.

2014'te de tıpkı önceki yıllarda olduğu gibi geçmişi peşimizden sürüklemekten, geleceği ise aklımıza takmaktan vazgeçemedik. Çoğu zaman şimdileri yaşamayı ihmal ettik.

Önümüzdeki yıl da aynı şeyi yapacağımızdan eminim. O yüzden 2014'ü kapanan bir defter değil, sık sık geri çevirip bakacağımız bir sayfa olarak görmeliyiz.

Önümüzde ise bomboş bir sayfa var artık. Umarım karalamalarla değil temiz, güzel ve önemli yazılarla doldururuz satırlarını.

Yeni yıl kutlama mesajları adettendir. Ben de üzerime düşeni yapayım.Fakat alışılagemişin dışında bir mesaj olacak. Şimdiden belirteyim. Pembe gözlüklerimi ve mavi boncuklarımı bırakıp mesajıma başlıyorum.

İŞTE YENİ YILINI KUTLAMADIKLARIM

Sadece ihtiyacı olunca iletişim kuran ya da dağları birlikte aştığımız halde, küçücük bir çakıl taşını bahane ederek kaybolan sözde dostlarımın yeni yılını kutlamıyorum.

Kişisel hırsları, çıkarları, egoları için her kötülüğü göze alabilen ve bunu meşru sayan canavarların yeni yılını kutlamıyorum.

Kurmaca olguları insanlık değerlerinden üstün tutanların yeni yılını kutlamıyorum.

Ağızlarını bilgi dolu güzel sözler yerine vesvese, dedikodu ve yalan için kullananların yeni yılını kutlamıyorum.

Kendisini karşısındakinin yerine koymayanların ve başkalarını düşünmeyenlerin yeni yılını kutlamıyorum.

Dünya'yı, çevreyi ve içindeki canlıları önemsemeyenlerin yeni yılını kutlamıyorum.

İçinde bulunduğumuz karanlığın farkında olmayanların ve bununla mücadele etmeyenlerin yeni yılını kutlamıyorum.

VE KUTLADIKLARIM...

Yukarıda saydıklarım dışında kalan herkesin yeni yılını kutlar, önlerindeki temiz sayfayı güzellikler ile doldurmalarını dilerim.

Saygılarımla.