Fatih Altaylı Teke Tek Ne Zaman Yayınlanıyor?

Merhaba okurlar. Bu makalemde Fatih Altaylı tarafından sunulan Teke Tek programından ve yeni son bölümlerinin ne zaman yayınlanacağından bahsedeceğim.

Öncelikle bu programın Türk Televizyonculuk dünyasında çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatayım. Gazeteci Fatih Altaylı Teke Tek ile uzun yıllar boyunca önemli kişileri ağırlamış, öne çıkan konuları derinliğiyle tartışmaya sunmuş  ve konuklarla hemen hemen eşit bilgi düzeyinde sorduğu sorularla fark yaratmıştır. Ben çocuk denecek yaştayken başlayan Teke Tek programı, günümüzde ise Fatih Altaylı ile Teke Tek Bilim ismiyle sahnelerde devam ediyor.

Fatih Altaylı Teke Tek Bitti Mi?

Programın tarihçesine girmeden önce merak ettiğiniz soruya bir cevap sunayım. Teke Tek programı 2023 Mayıs ayı itibariyle geleneksel TV kanallarına veda etti ve Teke Tek Bilim adıyla sahnelerde ve Youtube’da devam edecek.

Fatih Altaylı Teke Tek Ne Zaman?

Fatih Altaylı ile Teke Tek Bilim Biletinial’ın katkılarıyla 2023 yılında, Biletinial Torun Center Sinemaları Fuaye Alanında izleyicilerle buluşacak. Etkinliğin kesin tarihi henüz belli değil.  Bu etkinliğe muhtemelen İlber Ortaylı ve Celal Şengör de katılacak.  Program ise sonrasında bir Youtube kanalında yayınlanacak. Programın yayınlanacağı Youtube kanalı da şu an için belli değil. Öğrendiğimde bu yazıyı güncelleyerek belirteceğim.

Fatih Altaylı Teke Tek Bilim
Fatih Altaylı Teke Tek Bilim

Fatih Altaylı Teke Tek Tarihçesi

Türk ekran klasiği Fatih Altaylı İle Teke Tek programı, 1995 yılında Kanal D’de başlamıştı.  Yayınlandığı kanallar: Kanal D (1995, 1996-2005), Show TV (1995-1996, 2013-2014), Atv (2005-2007), Kanal 1 (2007-2008), Habertürk TV (2008-2023). Habertürk TV’de “Teke Tek Bilim” adıyla yayınlanan programda “ChatGPT programı ne kadar “Zeki”?” gibi güncel konular da ele alınıyordu. Programın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Fatih Altaylı Teke Tek Son Bölüm

Özetle tv ekranları siyasi baskılardan ya da ekonomik problemlerden etkilenerek bazen programlara destek vermeyi kesebiliyor. Fakat böyle durumlarda sahneler ve sosyal medya, programlar için bir yaşam alanı haline geliyor. Fatih Altaylı ile Tekek Tek Bilim programı da bu yeni ekosisteme dahil olmakda ve özgürleşmekde geç bile kaldı. Programın tarihi belli olduğunda burada paylaşacağım. Sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir