BOOTSTRAP NEDİR?

Bootstrap, özellikle günümüzde yükselen mobil kullanımla birlikte birçok kişinin de kullanmayı tercih ettiği bir framework‘tür. Bootstrap’ı çapraz platform desteği sayesinde kullanarak birçok alanda web sitesi hazırlamanın temel adımını atabilir ve CSS‘i meydana getirebilirsiniz.

 

bootstrap

Bootstrap Kulanımı

Bootstarp’i ilk adımda Bootstrap’in kendi web sitesi olan http://getbootstrap.com/ internet adresi üzerinden indirebilir ve gerekli dokümantasyonlara da yine bu internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bootstarp’i indirdikten sonra hemen kullanıma hazır hale getirebilir ve tüm platform ve tarayıcılar için uygun tasarımlar meydana getirmeye başlayabilirsiniz.

 

Bootstrap Örnekleri

Eğer programlama ve kodlama konusunda henüz yeniyseniz ve yine de Bootstrap ile projeler meydana getirmek istiyorsanız o halde Bootstrap örnekleri yani İngilizce’de “Sample” dosyalarını kullanarak kısa süre içerisinde hazır şablonları düzenleyerek kendinize harika projeler meydana getirebilirsiniz. İnternet üzerinden birçok web sitesi bu konu hakkında kullanışlı örnekler sunuyor. Özellikle ziyaret edeceğiniz yabancı kaynaklı web siteleri üzerinden fazlasıyla Bootstrap örneğiyle karşılaşabilirsiniz.

 

Kaynak: Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir