DÖNÜŞÜM ODAKLI WEB SİTE DEVRİ BAŞLIYOR

Güncel internet live stats  verilerine göre dünyadaki web site sayısı 1 Milyar’ı geçmiş durumda.  Bu sitelerin ancak %30’unun “işe yarar” niteliğe sahip olduğu, kalanının işe yaramaz çöp sitelerden ibaret olduğu bilinir.  Tasarlanıp yayına alındıktan sonra kaderine terk edilen, güncellenmeyen, geliştirmeyen web sitelere çöp site denir. Dönüşüm odaklı web hizmeti yaklaşımı, sitelerin çöp olmasını engeller hatta şahsınız ya da işletmeniz için değer yaratan önemli bir araç haline gelmesini sağlar.

 

Dönüşüm Odaklı Web Site Nedir?

Dönüşüm odaklı web site,  hedeflerinize ulaşmanız için tasarlanan, işletilen ve sürekli olarak geliştirilen internet platformudur.  Daha önceki yazılarımda sizlere sitenizin mutlaka “yönetilebilir olmasından” ve ” yönetim paneline erişiminiz olması gerektiğinden” bahsetmiştim.  Tabi bu vakti olan ve web sitesiyle ilgilenebilecek kişiler için geçerlidir. Eğer sitenize içerik girecek, onu geliştirecek vaktiniz yoksa yönetim panelini ne yapacaksınız ki?

Örneğin geçtiğimiz yıl bir avukat arkadaşıma güzel bir yönetilebilir web site hazırladım.   Hatta ana sayfasını ve slaytlarını da düzenledim. Tek yapması gereken hakkımızda, iletişim ve çalışma alanlarına birkaç satır yazı girmekti. Yapamadı 🙂 Site bir yıldır hayalet gibi duruyor. Alın size bir çöp site.

Böyle bir siteden dönüşüm almanız mümkün değil. Bir ziyaretçi hasbel kader arama motorunda sitenizi bulsa bile iletişim sayfasında bilgi olmadığından, o iletişim formunu bile doldurup size ulaşmayacak. Çünkü güvenmeyecek. Bu site yerine daha iyi sıralama konumlarında bulunan ve tatmin edici bilgi sağlayan siteyi tercih edecek. Eli telefona gidip iletişim kurduğunda da dönüşüm tamamlanacak.  İşte bu da “işletmenize değer katan” bir site.

Dönüşüm Odaklı Web Site

Eğer web sitenize ayıracak vaktiniz yoksa mutlaka dönüşüm odaklı web site hizmeti almanızı öneririm. Günümüzde yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan bu hizmet, anlaşmaya bağlı olarak aylık ya da yıllık ücretler karşılığı sağlanmaktadır.  Çünkü bir ekip sürekli olarak; sitenizi güncel tutmak, kullanıcı eğilimlerini değerlendirerek ara yüzünüzü geliştirmek,  seo ve sosyal medya çalışmalarıyla trafiğinizi arttırmak, dijital pazarlama stratejileriyle reklamlardan daha fazla fayda edinmenizi sağlamak ve kurumsal imajınızı internette başarılı biçimde yansıtmak için çalışır.  Her ay sonu da  detaylı bir rapor göndererek sizi bilgilendirir.  Size sadece sitenizdeki gelişmeleri takip etmek kalır.

Böylelikle dijital pazarda çaba sarfetmeden fırtına gibi eserken işinize odaklanabilir ve artan satış hacminizin ya da gelişen müşteri portföyünüzün keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir