EN İYİ ÜCRETLİ WORDPRESS BLOG TEMALARI 2020

En iyi ücretli WordPress blog temaları 2020 başlıklı listemde,  10 yılı aşkın süredir profesyonel arayüz tasarımcılığı yapan bir uzman olarak sizlere tema tavsiyelerinde bulunacağım.  Eğer blog – magazin tarzı bir site açmayı ya da blog tasarımınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız bu siteleri mutlaka görmelisiniz. 2020 yılında Themeforest’a kabul edilen ve yüksek satış başarısı yakalayan blog temalarını tek tek inceledim. İşte en çok beğendiklerim; (sık kullanılanlara ekleyin devamı gelecek…)

Wanderland –  WordPress Gezi Blogu Teması

wordpress gezi blogu teması
wordpress gezi blogu teması

Minimalist – flat akımın dar kalıpları arasına sıkışmışken, ilk gördüğümde bana (çok Amerikanvari olacak ama)  “lanet olsun dostum bu harika!” dedirten bir tasarım.  🙂  Wanderland WordPress teması,  her yönüyle tam bir gezi blogu teması. 7 farklı ana sayfa seçeneği bulunuyor. Sayfalar arasında gezerken travel havasına giriyorsunuz. Hatta neredeyse nemli tropikal orman havasını  hissedebiliyorsunuz.  

Temayı incele


Ceris –  WordPress Magazin ve Blog Teması

ceris wordpress teması
ceris wordpress teması

Ceris teması 16 Mayıs 2020’de Themeforest’a girdi  kısa süre içerisinde 234 satışa ulaştı.  Çünkü haber, müzik, moda, teknoloji hatta box gibi farklı içerik türü için hazırlanmış 42 farklı tasarıma sahip. Yani sadece bir tema ile 42 farklı içeriğe uygun yayın yapabilirsiniz. Üstelik şimdilik yalnızca bir ya da iki farklı tasarımı olan satılan sitelerin yarı fiyatına, sadece 19 dolara satılıyor. Alma da yanında yat.

Temayı incele


EasyMeals – Wordpress Yemek Tarifi Blogu Teması

yemek blogu teması
yemek blogu teması

Yemek yapmaya ve tarifler paylaşmaya meraklıysanız,  4 Temmuzda markete giren EasyMeals temasını mutlaka incelemelisiniz. Fakat baştan uyarayım temayı incelerken bile insanın karnı acıkıyor. İçeriğinizi öne çıkaran ferah tasarımı, yemek tarifleri için geliştirilmiş özellikleriyle  içerik üretimi deneyiminize keyif  ve estetik katacak. Kitlenizi ise yemeklerinize daha bağlı kılacak. 

 
Temayı incele
 


Behold – WordPress Kişisel Blog Teması

Behold Kişisel Blog Teması

 

Birbirine benzeyen blog tasarımları sizi bıktırdıysa BeHold teması ile hayalinizdeki farklılığa ulaşabilirsiniz. Ekrana tam oturan full genişlikte olmasına rağmen rağmen ustaca kullanılan negatif boşluklar, görsel hiyerarşi ve tipografi öğeleriyle göz yormayan ve keyifle okunabilecek bir yapıya sahip. Özellikle bu temada açık renkli arkaplan ile zıt renkli görseller kullanarak kontrast sağlarsanız, içeriklerinizi tam bir görsel şölene çevirebilirsiniz.

Temayı incele


Pendown – Magazin ve Kişisel Blog Teması

magazin wordpress teması
magazin wordpress teması

Faklı kullanım amaçlarına yönelik 7 farklı ana sayfa tasarımı esnekliği sunan Pendown teması klasik yapıda, fakat güncel stiller ile yaratılmış. 7 farklı ana sayfası olmasına rağmen Home – News 1 haricindeki diğer ana sayfalar adeta sırf paket içeriği doldurulsun diye eklenmiş gibi duruyor. Fakat 28 Mayıs 2020’e markete giren tema, sırf  Home – News 1 ana sayfası için bile satın alınabilir. Ek olarak yakın süre içerisinde temaya iki yeni ana sayfa tasarımı daha eklenecek ve bu sayfalar önizleme aşamasında bile şimdiden gayet çık duruyor.

Temayı incele


Suga – WordPress Magazin ve Blog Teması

wordpress haber magazin teması 1
wordpress haber magazin teması 1

Suga “all in one” yani hepsi bir arada temalardan. Genelde bu tür temaları, pek çok farklı alana hitap edebilmek adına basit ve baştan savma yapıldıkları için pek önermem. Fakat Suga’da tüm kullanım alanları iyi düşünülüp tasarlanmış.  Bu temada 20 ana sayfa, 18 içerik detay sayfası, 10 header ve 6 footer seçeneği bulunuyor.

Temayı incele


InHype – WordPress Magazin ve Blog Teması

wordpress blog magazin teması 2020
wordpress blog magazin teması 2020

InHype Themeforest’a 27 Şubat 2020’de kabul edilen en güncel WordPress blog magazin temalarından. Dumanı üzerinde 🙂 Kişisel blog ya da haber-magazin blogu olarak kullanılabilir. 8 farklı anasayfa, 11 farklı blog listeleme sayfası, 13 farklı  içerik detay sayfası ve 11 farklı header tasarımı ile harika bir özelleştirme imkanı sunuyor. Ziyaretçi dostu bu tema içeriği öne çıkaran yapısıyla yazılara daha çok odaklanabilmeyi ve yorulmadan sayfalar arasında dolaşabilmeyi mümkün kılıyor. 

Temayı incele


StarStories – WordPress Blog ve Magazin Teması

wordpress magazin ve blog teması 2
wordpress magazin ve blog teması

Post minimalist tasarımlardan bıktıysanız, hareketli ve dinamik bir tema arıyorsanız StarStories WordPress blog ve magazin teması tam size göre.  10 farklı ana sayfa seçeneği, sosyal medya dostu yapısı ve muhteşem mobil uyumluluğu ile 2020’nin en çok satanlar listesinde zirvede olacağı kesin.

Temayı incele


Lemars – WordPress Blog Teması

ücretli en iyi wordpress blog teması 1
Ücretli en iyi wordpress blog teması 1

Lemars kişisel WordPress blog teması,  fiyat/performans açısından oldukça başarılı. Themeforest.net’teki satış fiyatı sadece 29 dolar!  6 farklı ana sayfa tasarımı bulunuyor ve bir bloggerin ihtiyaç duyabileceği tüm alt sayfalar da düşünülmüş. Özellikle minimalist yapıdaki tasarımları sevenler için ideal.

Temayı incele

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir