Takip Edilmesi Gereken Film ve Tiyatro Blogları

Bloggerlık öldü mü? Issız Acun kaldı mı? Şimdi yürek yırtılır diyerek makaleme giriş yapıyorum. Bir süre önce ve tiyatro gündemini takip edebilmek için blog arayışına girmiştim. İçeriğinde bu konular olan hangi bloga girdiysem, hayal kırıklığı yaşamıştım. Çünkü çoğunda içerikler tamamen arama sorgusu odaklı, baştan savma ve yapay zeka garabeti tarafından oluşturulmuştu. İnsan aklının ürünleri olan nükteler, ters köşeler, güçlü betimlemeler yoktu. Demek ki artık sayfa başına geçip düşünüp yazan kimse kalmadı diye düşündüm. Bu da hayli üzücü bir durum. Herkesin başkası olmaya çalıştığı medya deliliğinden önce, herkesin iyisiyle kötüsüyle kendisini yansıttığı samimi bloglar ve bloggerlar vardı. Buralarda gerçekten düzgün içerik üretilirdi. Günümüzde ise bloglar maalesef sadece ana sitelere trafik desteği sağlamak için açılıyor. Kafamdaki bu düşüncelerle arama yapmaya devam ettim ve nihayet düzgün içeriğe sahip üç adet film, tiyatro, etkinlik içeriğine sahip üç tane blog buldum. Hemen tarayıcımın yer imlerine ekledim ve o günden beri de keyifle takip ediyorum. Bu blogları sizinle de paylaşmak istedim. Takip etmenizi öneririm. Başlıklara tıklayarak ilgili bloga gidebilirsiniz.

Sinekolog

sinekolog film ve tiyatro blogu

Düzenli olarak film içerikleri yayınlayan bir blog. Film içeriklerinin yanı sıra blogdaki “tiyatro” kategorisinde güncel tiyatro oyunları hakkında makaleler de yer alıyor.


Filmin Konusu

filmin konusu film ve tiyatro blogu
filmin konusu film ve tiyatro blogu

Daha çok film konuları hakkında içerik üreten bir blog ama film tavsiyeleri de sunuyor ve yine bu blogda da güncel tiyatro oyunları hakkında incelemeler bulmak mümkün.


Filmlerde

Filmlerde film blogu

Bu blogda yine film incelemeleri, film tavsiyeleri bulunuyor. Ek olarak fragmanlar ve fragman incelemeleri de mevcut. En beğendiğim ise “Hangi Film” başlıklı kategorisi. Bu kategoride “Bağırmayacaktın Anton Artık Ağzının Yerini Biliyorum Hangi Film?” başlıklı yazıdaki gibi, ünlü repliklerin hangi filmlerde olduğunun ve hangi sahnede geçtiğinin anlatıldığı makaleler var.

 

Umarım benim kadar beğenirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir