Hakkımda

Merhaba Dünya,

Girişi bir yazılım alemi klişesiyle yaparak  kod emekçilerine de selam çakmak istedim. Ağırlıklı olarak web alanında çalışan bir grafikerim. Anlı şanlı bir 80 kuşağıyım. Kuşağımla birlikte cep telefonsuz, internetsiz, Facebook’suz, Twitter’siz, tek tv kanallı ve bol vatkalı yıllara şahit olduk. Çocukluk arkadaşlarımın çoğu yazılım, web tasarım ya da sunucu yöneticiliği yapıyor. Belki de şimdiki zamanın imkanlarından mahrum olmamız yaratıcılığımızın, bilgisayar ve bilişim teknolojisindeki gelişmeleri adım adım yaşamamız  ise bu alana olan merakımızın yüksekliğine sebep oldu.

Bu yaratıcılığın ve merakın etkisinde savrulan bendeniz, birbirinden alakasız ve ilginç işlerde çalıştıktan sonra nihayetinde uzun zamandır amatör olarak  ilgilendiğim grafik ve web tasarım alanlarında profesyonelce çalışmaya başladım. Kendimi geliştirebilmek için epey mesai harcadım ve harcamaya da devam etmekteyim.

Tasarım alanında amatör zamanlarım da dahil olmak üzere 20 yıllık bir geçmişim var.  Birçok teknik bilgiye ve uygulamaya hakimim. 2006 yılından beri de kendi bulduğum “piksel terbiyecisi” mahlasını kullanmaktayım.

3 boyutlu, piksel tabanlı ve vektörel tabanlı tasarımlar yapmaktayım fakat son yıllarda ağırlıkla web tasarım alanında faaliyet göstermekteyim. Web tasarımda program olarak Photoshop CC, işaretleme dili olarak Html5 ve Css3, editör olarak ise Notepad + + kullanmaktayım.

Serdar Sezer Neler Yapıyor?

Tasarım Alanında: Web arayüz tasarımı, sosyal medya elementi tasarımı (Facebook, Twitter, görselleri vb.), Web elementi tasarımı (buton, slider, banner vb.).

Dijital Pazarlama Alanında: Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Arama Motoru Pazarlamacılığı (SEM), Arama Motoru İtibar Yönetimi (SEPR), Sosyal Medya Pazarlamacılığı (SMM), E-Posta Pazarlamacılığı ( E-Mail Marketing).

Ayrıca Türkiye’deki web hizmetlerinin daha yüksek standartlara ulaşması için web siteleri ücretsiz olarak analiz ediyorum. Yayındaki web sitesine ait alan adını e-posta adresime ulaştıranların detaylı analizlerini ortalama 1 hafta içinde gönderiyorum.

iletişim: bilgi@serdarsezer.com
Serdar SEZER