Fatih Altaylı Teke Tek Ne Zaman Yayınlanıyor?

Merhaba okurlar. Bu makalemde Fatih Altaylı Teke Tek Bilim programından ve yeni son bölümlerinin ne zaman yayınlanacağından bahsedeceğim.

Öncelikle bu programın Türk Televizyonculuk dünyasında çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatayım. Gazeteci Fatih Altaylı Teke Tek ile uzun yıllar boyunca önemli kişileri ağırlamış, öne çıkan konuları derinliğiyle tartışmaya sunmuş  ve konuklarla hemen hemen eşit bilgi düzeyinde sorduğu sorularla fark yaratmıştır. Ben çocuk denecek yaştayken başlayan Teke Tek programı, günümüzde ise Teke Tek Bilim ismiyle sahnelerde devam ediyor.

Fatih Altaylı Teke Tek Bitti Mi?

Programın tarihçesine girmeden önce merak ettiğiniz soruya bir cevap sunayım. Teke Tek programı 2023 Mayıs ayı itibariyle geleneksel TV kanallarına veda etti ve Teke Tek Bilim adıyla sahnelerde ve Youtube’da devam edecek.

Fatih Altaylı Teke Tek Ne Zaman?

Etkinlik, Biletinial’ın katkılarıyla 2023 yılında, izleyicilerle buluşacak. Bu etkinliğe Celal Şengör ve Ahmet Arslan’da katılacak.  Program ise sonrasında bir Youtube kanalında yayınlanacak.  Etkinliğin güncel tarihleri ve biletleri, biletinial.com’da yer alıyor.

Fatih Altaylı Teke Tek Bilim
Fatih Altaylı Teke Tek Bilim

Programın Tarihçesi

Türk ekran klasiği program, 1995 yılında Kanal D’de başlamıştı.  Yayınlandığı kanallar: Kanal D (1995, 1996-2005), Show TV (1995-1996, 2013-2014), Atv (2005-2007), Kanal 1 (2007-2008), Habertürk TV (2008-2023). Habertürk TV’de “Teke Tek Bilim” adıyla yayınlanan programda “ChatGPT programı ne kadar “Zeki”?” gibi güncel konular da ele alınıyordu. Programın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Son Bölüm Nerede Yayınlanacak?

Özetle tv ekranları siyasi baskılardan ya da ekonomik problemlerden etkilenerek bazen programlara destek vermeyi kesebiliyor. Fakat böyle durumlarda sahneler ve sosyal medya, programlar için bir yaşam alanı haline geliyor. Fatih Altaylı ile Tekek Tek Bilim programı da bu yeni ekosisteme dahil olmakta ve özgürleşmekte geç bile kaldı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir